Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Wyjazd edukacyjny uczniów Gimnazjum w Uciechowicach

W dniach od 8 do 10 czerwca 2015 roku niezmiernie miło było nam gościć, w progach Instytutu, Uczniów Gimnazjum w Uciechowicach, dla których zaplanowaliśmy trzydniowy program edukacyjny!

Dzień I

Pierwszego dnia po zameldowaniu w pokojach udaliśmy się do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, gdzie w ciekawej, multimedialnej formie przybliżono nam sporą dawkę historii. Jechaliśmy historycznym tramwajem, oglądaliśmy kilka filmów, w tym "przez okno" i "z ulicy", uczyliśmy się sztuki druku, zasiedliśmy w ławkach, historycznej klasy, głosowaliśmy w plebiscycie, odbijaliśmy odznakę Krzyża na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi, graliśmy w multimedialne gry historyczne, obserwowaliśmy panoramę przez lunetę, wyszukiwaliśmy "znajomych" powstańców i wiele, wiele innych.

          

Koontynuując wyprawę historyczną i podążając śladami dawnego przemysłu trafiliśmy do Silesia City Center :) Poza mnogością i różnorodnością handlową, zobaczyliśmy w jaki sposób zrewitalizowano obiekty postindustrialne i poznaliśmy elementy architektury wnętrz. Do fontanny na "Placu Tropikalnym" wrzuciliśmy tradycyjny grosik na szczęście i zrobiliśmy szybkie zakupy.

                    

Dzień II

W ramach dalszej lekcji historii, zwiedziliśmy Radiostację w Gliwicach, gdzie dowiedzieliśmy się jaki miała ona związek z II Wojną Światową. Ciekawostką dla Uczestników była też informacja, że Radiostacja w Gliwicach, wykonana z drewna modrzewiowego, posiada 111 m wysokości i jest najwyższą drewnianą konstrukcją na świecie. Rewelacyjny Pan przewodnik przedstawiał treści z pomocą naszych gości - Uczniów Gimnazjum. Było bardzo merytorycznie, zabawnie i w języku angielskim, ponieważ trafiliśmy do grupy wraz z turystami ze Stanów Zjednoczonych.

Po lekcji historii udaliśmy się do Palmiarni w Gliwicach na lekcję biologii :) Poza bardzo bogatą roślinnością, zapoznaliśmy się z mieszkańcami wielu klatek, terrariów i pawilonów akwarystycznych.

Po lekcji biologii udaliśmy się na spacer po Gliwicach, w ramach którego trafiliśmy do jednego z najstarszych obiektów w mieście - Zamku Piastowskiego.

Ostatnim punktem na dziś był Szyb "Prezydent" w Chorzowie - kolejny, zrewitalizowany obiekt poprzemysłowy. Skorzystaliśmy również z przylegającego do Szybu placu zabaw

Dzień III

Tym razem zabraliśmy naszych przemiłych gości z Uciechowic na lekcję ekonomi, finansów i bankowości do Narodowego Banku Polskiego w Katowicach! Pani Agnieszka Bigaj i Pan Bartosz Łuczywo przekazali nam ogromną dawkę wiedzy i ciekawostek. W tajemnicy możemy powiedzieć, że każdy z Uczniów otrzymał od przedstawiciela NBP sztabkę złota i 100 000 złotych, a Pan Dyrektor Gimnazjum 200 tyś. W sumie "wynieśliśmy" z banku równo 1 000 000 zł (ale ciii... nie mówcie nikomu)! :)

Po wizycie w NBP odbyliśmy krótki, ale intensywny spacer po Katowicach, w czasie którego odwiedziliśmy: Spodek, Altus, Uniwersytet Śląski, Centrum Kongresowe i Siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Na zakończenie wyprawy edukacyjnej zabraliśmy naszych gości na lekcję przyrody do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.


Dziękujemy Uczniom i Dyrekcji Gimnazjum w Uciechowicach za przyjęcie naszego zaproszenia.

Bardzo miło było Was gościć!

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519