Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Kursy komputerowe dla seniorów

Poza działaniami skierowanymi do dzieci, młodzieży, lokalnych społeczności i innymi projektami, od początku swojego istnienia realizujemy kursy komputerowe dla seniorów. Zajęcia wprowadzające w cyfrowy świat prowadzone są przez kadrę z dużym doświadczeniem, w tym przez Trenerów Kompetencji Cyfrowych i Ambasadorów Obrotu Bezgotówkowego NBP. Poziom zajęć komputerowych oraz poruszane w ich trakcie zagadnienia możliwie maksymalnie dostosowywane są do potrzeb i oczekiwań uczestników. Naszymi kursantami są zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z komputerem lub Internetem i rozpoczynają dopiero swoją cyfrową przygodę, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy zgłębiają wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

W trakcie zajęć komputerowych (w zależności od poziomu zaawansowania grupy) poznajemy stanowisko pracy, oswajamy się z klawiaturą i myszą komputerową, ćwiczymy pisownię, poznajemy edytor tekstu, tworzymy pisma, wnioski, podania, uczymy się prowadzenia korespondencji urzędowej, przygotowujemy prezentacje, poznajemy, w jaki sposób korzystać z Internetu, uczymy się obsługi wyszukiwarek i przeglądarek internetowych, odwiedzamy liczne strony i portale, uczymy się obsługi narzędzi internetowych, poznajemy pocztę e-mail, uczymy się obsługi bankowości elektronicznej, poznajemy czym są i jak korzystać z Biuletynów Informacji Publicznej, Elektronicznych Rejestrów, baz danych i wiele, wiele innych.       

Zajęcia komputerowe prowadziliśmy m.in.:

w Chorzowskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

w Domu Kultury "Chemik" w Siemianowicach Śląskich

z Amazonkami w Siemianowicach Śląskich

w Wodociągach Siemianowickich "Aqua Sprint"

w Centrum Aktywizacji Społeczno-Gospodarczej w Branicach

 

 Zajęcia komputerowe odbywały się w ramach projektu systemowego "Polska Cyfrowa Równych Szans"

 

 

 

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519