Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Koncepcja

Wychodząc z założenia, że szeroko rozumiana przedsiębiorczość jest częścią naszego pomyślnego życia, powołanie Instytutu poprzedzono: krytycznym przeglądem dotychczasowych doświadczeń społecznych i gospodarczych, weryfikacją programowych i metodycznych poszukiwań własnych oraz uwzględnieniem sugestii podmiotów i osób wspierających. Zastosowano metodę case study, czyli wnioskowanie z konkretnych sytuacji i przypadków, a także z obserwacji występujących procesów rzeczywistych.

W rezultacie Instytut Przedsiębiorczości jest nowatorskim podmiotem badawczo - analitycznym i usługowym w obszarze złożonej problematyki społeczno - ekonomicznej.
Pracuje w oparciu o merytoryczne zespoły eksperckie - specjalistyczne bądź interdyscyplinarne - tworzone stosownie do potrzeb, tematyki i zadań bieżących lub okresowych. Dzięki temu ponosi jedynie niezbędne, niskie koszty stałe (własne) oraz koszty zmienne - uzasadnione intelektualnym wkładem twórców.
Instytut posiada zdolność do wzajemnie korzystnej współpracy w tym przedmiocie z innymi podmiotami społecznymi, gospodarczymi i naukowymi. Prowadzi badania i analizy oraz sugeruje rozwiązania złożonych zadań zlecanych przez podmioty prawne lub fizyczne.
Stosuje zasadę - minimum środków formalnych, prostota języka i stylu oraz maksimum treści.

Instytut Przedsiębiorczości funkcjonuje na podstawie prostej struktury organizacyjnej, zorientowanej na sprawność i jakość wykonania powierzonych zadań.
Zatem koncepcja Instytutu Przedsiębiorczości polega na pragmatyzmie, aktywności merytorycznej i społecznej, nowoczesnej percepcji oraz odmiennej metodyce działania. Koncentruje się na zadaniach służących rozwiązywaniu zdefiniowanych problemów, a przez to na osiąganiu celów.

 

 

 

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519