Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Razem możemy więcej!

Instytut Przedsiębiorczości na prośbę grupy nieformalnej, pomógł opracować wniosek na realizację inicjatywy społecznej w Sołectwie Dzierżkowice. W ocenie merytorycznej zajęliśmy 3 miejsce na 63 złożone wnioski.

Projekt pn. "Razem możemy więcej!" polegał na budowie plaży nad rzeką Opavą dla mieszkańców pobliskich sołectw i przyjezdnych gości. Zakładał on m.in.: oczyszczenie terenu (wykoszenie trawy i wywiezienie zastanych śmieci z obszaru planowanej plaży), zabezpieczenie gruntu, usypanie z tłucznia drogi dojazdowej, zakup piasku i jego rozprowadzenie po plaży, zakup i montaż toalety przenośnej oraz ustawienie tablicy informacyjnej w języku polskim i czeskim, a także dwujęzyczne oznakowanie drogi do plaży w całych Dzierżkowicach. Prace wykonywali mieszkańcy Sołectwa w ramach wolontariatu w różnym wieku, którzy przepracowali łącznie 210 godzin. Część prac została wsparta przy użyciu ładowarko - koparki.

Prace związane z budową plaży trwały prawie 4 miesiące, a podsumowania można dokonać cytując Sołtysa Dzierżkowic:
"Andrzej M. i Mariusz K. - mieszkańcy Sołectwa z myślą o swoich potomkach, spojrzeli na rzekę, pomarzyli, podzielili się pomysłem o reaktywacji plaży, i ... z pomocą Instytutu Przedsiębiorczości w Chorzowie oraz środkach z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a przede wszystkim mieszkańców, ich pracą fizyczną, natchnieniem duchowym, stworzyli, dla siebie, i wszystkich chętnych z okolic bliższych i dalszych plażę w Sołectwie".

 

Fotorelacja z prac wykonanych przy budowie plaży


 

 Projekt dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Opolskiego.

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519