Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Jakubowicka Strefa Aktywności Społecznej

Instytut Przedsiębiorczości na prośbę grupy nieformalnej, pomógł opracować wniosek na realizację inicjatywy pn. "Jakubowicka Strefa Aktywności Społecznej", której celem było włączenie społeczne i integracja mieszkańców Sołectwa Jakubowice w Gminie Branice.
 
Na "Strefę" wybrano dawny staw przeciwpożarowy wraz z jego najbliższym otoczeniem, który zlokalizowany jest w centrum wsi. Zakres prac obejmował m.in.: demontaż starego ogrodzenia; wywiezienie zalegających śmieci, kamieni i gałęzi; oczyszczenie starego deptaku i oczyszczenie niecki stawu z różnych zanieczyszczeń, a szczególnie nagromadzonego przez długie lata mułu. Następnie dno stawu wyłożono geowłókniną, brzegi wzmocniono palikami faszynowymi, a dookoła stawu wysypano piasek. Na koniec odnowiono kamienny murek okalający staw i przymocowano do niego drewniane ławeczki. Brzegi stawu zostały obsadzone roślinami i ozdobione lampkami solarnymi.
 
Przez prawie 5 miesięcy trwania projektu, udało się włączyć społecznie wielu mieszkańców w różnym wieku, którzy w ramach ogromnej pracy wolontariackiej stworzyli ogólnodostępne miejsce spotkań i wypoczynku dla wszystkich.
 
 
Fotorelacja z prac wykonanych przy stawie i jego otoczeniu
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Opolskiego
 
 
 
 

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519