Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Audycja ekspercka w Polskim Radiu Katowice

W końcówce bieżącego roku (27.12.2016), na zaproszenie Pana Józefa Wycisk - kierownika Redakcji Publicystyki, zarząd Instytutu Przedsiębiorczości wziął udział w audycji eksperckiej na antenie Polskiego Radia Katowice.

Tematem przewodnim spotkania były oszczędności. Po krótkim wprowadzeniu, w trakcie którego redaktor Wycisk przytoczył także ostatnią publikację Instytutu Przedsiębiorczości pn. Postaw na swoją przyszłość!, słuchacze mogli dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady gromadzenia oszczędności oraz planowania swojej przyszłości finansowej. W trakcie audycji, która prowadzona była na żywo, pojawiły się również telefony mieszkańców naszego regionu.

I jak to zwykle bywa okazało się, że dla części słuchaczy oszczędzanie jest czymś normalnym i naturalnym, dla innych wydaje się czynnością zbędną lub niemożliwą do wykonania. Pojawiały się też głosy ważne, lecz nieco odbiegające od tematu dyskusji, jak np. kredyty zaciągane w firmach o nikłej reputacji. Przy tej okazji Wiceprezes IP przypomniał, że zanim zaciągniemy zobowiązanie finansowe lub powierzymy nasze oszczędności, powinniśmy sprawdzić na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego czy firma/instytucja, z którą chcemy nawiązać w tym zakresie współpracę znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych KNF i czy posiada, w przypadku powierzenia oszczędności, gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na koniec audycji jej uczestnicy zasygnalizowali słuchaczom czym powinniśmy się kierować żeby redukować wydatki i gromadzić oszczędności. Wskazano, że należy dokładnie poznać swoje wydatki i przeprowadzić ich analizę oraz starać się być odpornym na reklamy, które zachęcają nas do zwiększonej konsumpcji, a więc wydawania przez nas pieniędzy.