Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Pierwszy wykład otwarty - Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo w Internecie

Dzisiaj w siedzibie Wodociągów Siemianowickich Aqua-Sprint, w ramach projektu edukacyjnego Siemianowicka Akademia Cyfrowa, odbył się pierwszy wykład otwarty dotyczący ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w Internecie. Uczestników przywitał Prezes Zarządu Aqua-Sprintu - Pan Piotr Komraus, a następnie Prowadzący - dr inż. Sebastian Koczy - w ciekawy i obrazowy sposób przedstawił, jakie zagrożenia dla użytkownika niesie ze sobą Internet. Podczas wykładu wiele uwagi poświęcono ochronie danych osobowych. Wykładowca wskazał na co należy zwracać uwagę i czego unikać aby nasze dane nie trafiły w niepowołane ręce. Ponadto słuchacze dowiedzieli się, gdzie należy szukać pomocy gdyby stali się ofiarą cyberprzestępstwa. Zwrócono również uwagę na nieodpowiednie wykorzystywanie nowoczesnych technologii, co prowadzi m.in. do cyberprzemocy, agresji, strachu i innych szkodliwych następstw. Prowadzący pokazał także prosty sposób na tworzenie - trudnych do odgadnięcia dla osób trzecich, ale łatwych do zapamiętania przez nas - haseł zabezpieczających do różnych stron internetowych przechowujących dane osobowe. W trakcie wykładu, dr Koczy zwracał także uwagę Uczestników na zasady bezpieczeństwa bankowości elektronicznej. Wykład został przyjęty bardzo pozytywnie i uznany przez słuchaczy za wartościowy. Prowadzącemu i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i już dzisiaj zapraszamy na kolejny wykład.