Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Uroczyste zakończenie Branickiej Akademii Rozwoju

14 grudnia 2015 roku w Wiejskim Domu Kultury w Branicach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego pn. Branicka Akademia Rozwoju.
Podczas uroczystości oficjalnie zakończono projekt, który rozpoczął się 1 sierpnia br. Jego realizatorami byli Gmina Branice i Instytut Przedsiębiorczości.

Projekt realizowany był z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

 

W Branickiej Akademii wzięło udział łącznie 80-ciu mieszkańców Gminy Branice. Uczestnicy zajęć komputerowych zgłębiali wiedzę cyfrową i ekonomiczną, a uczestnicy Branickiego Start Up’u nabywali wiedzę i umiejętności niezbędne w podejmowaniu przyszłych decyzji zawodowych.

Na koniec zajęć komputerowych ich Uczestnicy mieli możliwość zmierzenia się z testem wiedzy. Trzy osoby, które uzyskały najlepszy wynik otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci tabletów elektronicznych z dostępem do Internetu.

Laureatkami konkursu wiedzy zostały:
Pani Adela Moskała - I miejsce
Pani Barbara Lesiak i Pani Ewa Rzeszowska - II miejsce ex aequo

Uczestnikom testu, którzy uzyskali bardzo dobry wynik (tj. więcej niż 80% możliwych do uzyskania punktów) wręczono wyróżnienia i upominki.

 

 Wyróżnienia w konkursie wiedzy otrzymali:
- Pani Anna Ozdoba
- Pani Katarzyna Leszczyńska
- Pani Ewa Bartoszek
- Pani Krystyna Jamrozik
- Pani Zofia Matyasik
- Pan Władysław Rzeszowski
- Pan Władysław Pączko
- Pani Mirosława Pączko
- Pani Anna Lenartowicz
- Pani Stanisława Golas
- Pan Stanisław Zapała

 Uczestnicy Branickiego Start Up’u mieli natomiast możliwość zmierzenia się w konkursie na najlepszy pomysł biznesowy. W ramach konkursu opracowane zostały biznesplany i ich prezentacje. Autorzy najlepszych prac również otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci tabletów elektronicznych.

Laureatami konkursu na najlepszy pomysł biznesowy w Gminie Branice zostali:

I miejsce
Panowie Krzysztof Kaczmarzyk i Jakub Adamski , którzy opracowali pomysł pn. Hotel A&K, polegający na zagospodarowaniu zabudowań zamkowych w Branicach pod działalność wypoczynkowo - rekreacyjną, w tym basen, SPA i restaurację.

II miejsce
Pan Bartosz Krajewski, który opracował pomysł na uruchomienie całodobowej stacji paliw z myjnią, sklepem i stacją diagnostyczną.

III miejsce
Panie Agnieszka Skoczylas i Martyna Stawarz, które zaplanowały uruchomienie Cukierni Branickiej.

Wyróżnienie otrzymały
Panie Paulina Herbut i Julia Pospiszyl, za opracowanie biznesplanu na uruchomienie Centrum sportowo – rekreacyjnego „BRA-SPORT”.

Kończąc część oficjalną, przedstawiciele Instytutu Przedsiębiorczości podziękowali za wsparcie organizacyjne projektu, wszystkim tym, którzy pomogli w jego realizacji.

Podziękowania skierowano do:
- Wójta Gminy Branice – Pana Sebastiana Bacy,
- Radnej Gminy Branice – Pani Wiesławy Hnatiuk,
- Sołtys Sołectwa Jakubowice – Pani Urszuli Lenartowicz,
- Sołtysa Sołectwa Dzierżkowice – Pana Mirosława Wojciechowskiego,
- Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Uciechowicach – Pani Teresy Grabowskiej,
- Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Wsparcia Dziennego „Ziarenko” w Branicach,
oraz Lektor Języka Angielskiego – Pani Karoliny Świerkosz.

Wszystkim Uczestnikom Projektu serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w zajęciach. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej