Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Bankowość elektroniczna

Bankowość elektroniczna - to temat dzisiejszych zajęć prowadzonych w ramach działania pn. Branickie e-Centrum Seniora. I tym razem gościły nas mury Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym i Gimnazjum w Uciechowicach.
W czasie zajęć Uczestnicy zobaczyli jak funkcjonuje system bankowości elektronicznej na przykładzie darmowej wersji demonstracyjnej jednego z banków komercyjnych działających na rynku polskim. Dowiedzieli się m.in. jak sprawdzać historię konta internetowego, wykonywać przelewy czy nadzorować budżet. Pierwszym praktycznym ćwiczeniem z obsługi bankowości elektronicznej było wykonanie przelewu tytułem zapłaty za podatek od nieruchomości za 2016 rok na rzecz Urzędu Gminy Branice. Następnie Uczestnicy mieli samodzielnie dokonać zapłaty za zakup łóżeczka dziecięcego.
Pod koniec zajęć kursanci wykonali dodatkowe ćwiczenia w zakresie wyszukiwania różnych informacji w Internecie oraz dowiedzieli się jak zapisywać pliki na dysku komputera.