Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

e-Centrum cyfrowo-ekonomiczne

Dla grup kontynuujących zajęcia komputerowe, miniona sobota była bardzo pracowita i bogata w ogrom informacji ekonomiczno-finansowych. Nasi dzielni Uczestnicy poznali, czym jest bankowość elektroniczna. Poprzez demonstracyjne, elektroniczne konta bankowe, wykonywaliśmy wirtualne przelewy zapłaty podatku od nieruchomości do Urzędu Gminy w Branicach, przeglądaliśmy historię operacji na rachunku, generowaliśmy potwierdzenia przelewów, dodawaliśmy nowych kontrahentów, poznaliśmy czym są polecenia zapłaty oraz zapoznawaliśmy się z funkcją budżetu domowego, który generuje się automatycznie przy naszym koncie bankowym. Pogłębialiśmy również temat oszczędności, gdzie zapoznaliśmy się z ofertą lokat bankowych.

 

Uczestników zainteresowały także notowania funduszy inwestycyjnych (szczególnie te na zielono). Poznaliśmy także różne ich rodzaje i stopnie ryzyka inwestycyjnego. Zaskoczeniem dla niektórych Uczestników był fakt, że nie trzeba dysponować kilkoma tysiącami złotych aby rozpocząć swoją przygodę z funduszami, czy inwestowaniem na giełdzie. Z notowań funduszy przeszliśmy do notowań spółek giełdowych. Okazało się, że niektóre z nich, są bardzo dobrze znane naszym Uczestnikom. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą równie owocne w doskonaleniu posiadanych umiejętności cyfrowych i zdobywanie nowej wiedzy. Uczestnikom natomiast pragniemy podziękować za otwartość na zagadnienia ekonomiczne. Jak widać "nie taki diabeł straszny, jak go malują".