Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Pierwsze zajęcia e-Centrum za nami

1 sierpnia rozpoczęła się realizacja projektu Branicka Akademia Rozwoju!

Uczestnicy dowiedzieli się do czego służy przeglądarka internetowa i jak z niej korzystać. Za podstawę merytoryczną zajęć posłużyły nam strony poświęcone zagadnieniom ekonomicznym i finansowym. Pierwszą odwiedzoną witryną internetową był portal edukacji ekonomicznej – nbportal.pl. Zadaniem Uczestników było odnalezienie artykułu poświęconego konstruowaniu budżetu domowego. Następnie dowiedzieli się, na przykładzie słownika pojęć ekonomicznych, jak działa wyszukiwarka wbudowana w stronę internetową.

 

Drugą odwiedzoną stroną internetową była witryna Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. To na niej Uczestnicy odnaleźli zakładkę „Niezbędnik konsumencki”, a w niej wzory pism przydatnych w codziennym życiu m.in. reklamację, odstąpienie od umowy zawartej na odległość, czy wniosek o rozłożenie na raty kosztów sądowych. Bardzo ciekawym i zarazem pouczającym miejscem na stronie SKEF jest zakładka „Porady tygodnia”. To w niej Uczestnicy znaleźli porady dotyczące chociażby takich zagadnień jak: Czy komornik może zająć odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy?; Czy firma windykacyjna ma prawo zawyżać wysokość zadłużenia, naliczać odsetki i żądać spłaty kosztów windykacyjnych?; Czy bank może sprzedać dług bez zgody dłużnika? i wiele innych.