Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Wizyta Uczniów Gimnazjum w Uciechowicach w Instytucie

Niezmiernie miło jest nam gościć, na trzy-dniowym wyjeździe edukacyjnym, Uczniów Gimnazjum w Uciechowicach!

Po zameldowaniu w pokojach udaliśmy się do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, gdzie w ciekawej, multimedialnej formie przybliżono nam sporą dawkę historii. Jechaliśmy historycznym tramwajem, oglądaliśmy kilka filmów, w tym "przez okno" i "z ulicy", uczyliśmy się sztuki druku, zasiedliśmy w ławkach, historycznej klasy, głosowaliśmy w plebiscycie, odbijaliśmy odznakę Krzyża na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi, graliśmy w multimedialne gry historyczne, obserwowaliśmy panoramę przez lunetę, wyszukiwaliśmy "znajomych" powstańców i wiele, wiele innych.

Koontynuując wyprawę historyczną i podążając śladami dawnego przemysłu trafiliśmy do Silesia City Center :) Poza mnogością i różnorodnością handlową, zobaczyliśmy w jaki sposób zrewitalizowano obiekty postindustrialne i poznaliśmy elementy architektury wnętrz. Do fontanny na "Placu Tropikalnym" wrzuciliśmy grosik na szczęście i zrobiliśmy szybkie zakupy. Największą jednak "furorę" zrobiła kolorowa koparka dla dzieci :)