Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Pierwsze zajęcia za nami

 Pierwsze zajęcia za namiW piątek, 20 marca 2015r. rozpoczęły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Siemianowicach Śl. pierwsze zajęcia w projekcie Ekonomia dla Najmłodszych, realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Dzieci najpierw zapoznały się z tematem ekonomii i przygotowały w grupach plakaty informujące czym ekonomia się zajmuje.

Następnie został poruszony temat „ceny”. Poznały też pojęcia „konsument”, „dochody” i „wydatki”. Dzieci w ramach ćwiczeń praktycznych, między innymi, z ogólnodostępnych ulotek reklamowych różnych sklepów, dysponując kwotą 30 zł. przygotowały projekt zakupu artykułów żywnościowych na śniadanie dla całej rodziny. Prowadzących zaskoczyła zapobiegliwość i oszczędność dzieci, które doskonale radziły sobie z zakupami.