Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Ubezpieczenia i uczestnicy rynku

Ubezpieczenia i uczestnicy rynku26 marca uczestnicy projektu Ekonomia dla Najmłodszych wzięli udział w zajęciach dotyczących ubezpieczeń i uczestników rynku.

Na początku zajęć dzieci miały za zadanie ustalić co można ubezpieczyć a czego z różnych przyczyn nie da się ubezpieczyć. Dowiedzieli się także jak działają instytucje ubezpieczeniowe. Poznali przy tym model działania ubezpieczeń. Przy okazji dzieci wymieniły też najbardziej znane firmy ubezpieczeniowe. Dowiedziały się czym jest odszkodowanie i polisa ubezpieczeniowa.

Kolejny temat skupił się wokół uczestników rynku. Uczniowie dowiedzieli się kim są producenci i konsumenci. Poznali także pojęcie "dobro" i "usługa". Ponownie uczestnicy zaskoczyli prowadzącego swoją wiedzą.