Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Wykonywane zawody

Wykonywane zawody13 kwietnia uczestnicy projektu "Ekonomia dla najmłodszych" dowiedzieli się m.in. czym jest przedsiębiorczość i jak należy ją definiować. Przy okazji dowiedzieli się kogo ona charakteryzuje. Wyświetlony został film animowany "Jaka to jest cecha charakteru?" dostępny na NBPortalu - Portalu edukacji ekonomicznej.

Prowadzący wprowadził także uczestników w pojęcie zawodów wykonywanych przez różne osoby w celach zarobkowych. W trakcie pogadanki uczestnicy wymienili kilkadziesiąt znanych im zawodów. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy i scharakteryzowali wybrany przez siebie zawód. Pod koniec zajęć nastąpiła prezentacja przygotowanych plakatów. Dla zainteresowanych wyświetlony został także film animowany pt. "Działalność gospodarcza".