Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Co to jest kredyt?

Co to jest kredyt?Kolejny, jak najbardziej aktualny temat projektu „Ekonomia dla najmłodszych”, realizowanego z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej . Dzieci opowiadają o kredytach, przedstawiają często sytuację swoich rodzin, które kredyty spłacają, wiedzą bardzo dużo, ale w celu pogłębienia wiedzy odwiedzają Bank PKO BP. W czasie tej wizyty studialnej poznają nowe pojęcia w zakresie kredytów, zasad ich zaciągania, możliwości, kto może ich udzielać, a kto zaciągać, jak spłacać, plusy i minusy tej formy pożyczania pieniędzy. Dowiadują się również jaka jest różnica pomiędzy kredytem a pożyczką. W ramach ćwiczeń praktycznych, obliczają raty i procenty dla konkretnej kwoty kredytu. Duże zainteresowanie wzbudza wyjaśnienie pojęcia kredytu hipotecznego, którym często operuje się w mediach i w domach, a do tej pory było one dla dzieci mało czytelne.