Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Oszczędzanie co to takiego?

Oszczędzanie co to takiego?Wczoraj odbyły się zajęcia z szeroko rozumianego oszczędzania. Na początku wspólnymi siłami uczestnicy zdefiniowali pojęcie oszczędzania oraz oszczędzania pieniędzy. Słusznie jeden z uczestników zajęć zauważył, że aby oszczędzać pieniądze najpierw trzeba je mieć. Dodał też, że nie każdy może liczyć na kieszonkowe od rodziców. Stąd też prowadzący zadał nietypowe pytanie - Jakie znasz sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy w Twoim wieku? - na które podzieleni na grupy uczestnicy, musieli znaleźć odpowiedź.

Kreatywność i pomysłowość uczestników zasługuje na najwyższe uznanie. Wśród licznych pomysłów znalazły się m.in. sprzedaż lemoniady, koszenie trawników, wyrzucanie śmieci sąsiadom, roznoszenie ulotek, sprzedaż używanych książek, wytwarzanie stroików i ich sprzedaż podczas kiermaszów świątecznych.