Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Karty płatnicze

Karty płatniczeKarty płatnicze są bardzo rozpowszechnionym elektronicznym instrumentem płatniczym. Uczestnicy projektu „Ekonomia dla najmłodszych”, realizowanego z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej na kolejnych zajęciach zapoznali się z możliwościami bezgotówkowej płatności za towary i dowiedzieli się jak dokonywać transakcji w bankomacie, wpłatomacie, a także na odległość, np. przez internet lub telefon. Rozszyfrowali poszczególne elementy karty płatniczej i zaprojektowali swoją kartę. Po tych zajęciach odbyła się ewaluacja, z której wynikało, że omówiony dział został pozytywnie przyjęty przez uczestników, a podstawowe pojęcia dobrze przyswojone. Na następnej godzinie dzieci dowiedziały się jak można oszczędzać wodę. Wiedza na ten temat była duża, ale zaskoczeniem dla wszystkich okazały się ogromne kwoty strat w przypadkach wydawałoby się niewinnych, kropelkowych wycieków z kranu czy zwykłej spłuczki.