Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Zakończenie projektu "Ekonomia dla najmłodszych"

W dniu 22 maja 2015r. zakończyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Siemianowicach Śl. bezpłatne zajęcia z zakresu ekonomii, które zorganizowała Fundacja Pro Gentis dla uczniów właśnie tej szkoły podstawowej z klas IV-­VI. Odbywały się one w projekcie realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Tytuł projektu to: „Ekonomia dla najmłodszych”. Partnerem projektu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Siemianowicach Śląskich oraz Instytut Przedsiębiorczości z Chorzowa. Uczestnicy projektu nabyli wiedzę i umiejętności m.in. w zakresie funkcjonowania Narodowego Banku Polskiego, racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, ekologii oraz bycia przedsiębiorczym. Na zakończenie został przeprowadzony konkurs plastyczny: „Ja i moje oszczędności”. Zadaniem uczestników było graficzne przedstawienie siebie, jako osoby, która wie, że oszczędzanie już od najmłodszych lat jest potrzebne i praktyczne oraz, że dobre nawyki finansowe procentują w przyszłości. Za najlepsze prace konkursowe zostały przyznane nagrody rzeczowe, które wręczał pan Sebastian Hutny – dyrektor szkoły, pani Agnieszka Świaczny – prezes fundacji Pro Gentis oraz pan Arkadiusz Wawreczko – wiceprezes Instytutu Przedsiębiorczości. Uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach oraz skarbonki, mające przypominać o zaletach oszczędzania.