Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

Konsumencie pamiętaj - weź paragon!

 

Akcja „WEŹ PARAGON” w Urzędzie Skarbowym w Chorzowie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie informuje, że Urząd bierze udział w trwającej ogólnokrajowej akcji „WEŹ PARAGON” zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Finansów.

Głównym celem prowadzonej akcji jest ograniczenie ryzyka nieewidencjonowania przez podatników całości bądź części obrotu oraz niewydawania paragonów fiskalnych, a także wzmocnienie świadomości społecznej i wiedzy o roli paragonu w obrocie gospodarczym.

W ramach akcji pracownicy Urzędu prowadzą działania kontrolne wobec przedsiębiorców w zakresie ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy rejestrującej oraz wydawania paragonów fiskalnych.

 

 

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w sposobie ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy rejestrującej, kontrolujący pracownicy Urzędu mają prawo nałożyć mandat karny. Kara grzywny w drodze mandatu karnego może wynosić w granicach od 168 zł – 3.360 zł i może być nakładana wielokrotnie temu samemu podmiotowi, po każdorazowym ujawnieniu nieprawidłowości w zakresie stosowania kas rejestrujących.

Zachęcamy Państwa do czynnego udziału w akcji „WEŹ PARAGON” poprzez żądanie wydania paragonu przy dokonywaniu codziennych zakupów lub korzystaniu z usług.

Żądając paragonu wspieracie Państwo tych podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą zgodnie z przepisami prawa, płacąc należne podatki i nie mają szans konkurować z tymi, którzy tego nie robią i stanowią dla nich nieuczciwą konkurencję.

Posiadając paragon mają Państwo możliwość:

  •     złożenia reklamacji,
  •     porównywania cen,
  •     wspierania uczciwej konkurencji,
  •     uzyskania pewności, że nie zostało się oszukanym,
  •     zmniejszenia szarej strefy.

Liczymy zatem na Państwa zrozumienie i poparcie dla prowadzonych działań kontrolnych oraz na brak akceptacji dla podatników działających w szarej strefie.