Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish

Artykuły

W pełni wykwalifikowani na rynku pracy!

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w projekcie pn. "W pełni wykwalifikowani na rynku pracy!", którego realizatorem jest Firma Lechaa Consulting Sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Poddziałania 7.4 "Niepełnosprawni na rynku pracy" POKL 2007-2013.

 

Niniejszy projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, którzy chcą nabyć nowe kwalifikacje zawodowe i podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy. Okres realizacji projektu to: 01.09.2013-30.06.2015. Uczestnicy projektu zapewnione mają: stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, zaświadczenie o ukończenia szkolenia, bezpłatne materiały szkoleniowe, poczęstunek podczas zajęć, najlepszą kadrę trenerską oraz miejsce szkoleń pozbawione barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu wszyscy Uczestnicy projektu wezmą udział w:

 • Indywidualny Program Działania (m.in. diagnoza przyczyn pozostawania bez pracy, planowanie ścieżki kariery zawodowej)
 • Poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne (m.in. zajęcia z motywacji, bilans swoich mocnych i słabych stron)
 • Poradnictwo zawodowe (m.in. aktywne metody poszukiwania pracy, zasady przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych)
 • Szkolenia zawodowe - do wyboru 1 z 3 szkoleń:
  1. Grafik komputerowy (120 godzin)
  2. Programista (120 godzin)
  3. Pracownik kancelaryjny (120 godzin)
 • Warsztaty kompetencji społecznych (m.in. zasady efektywnej komunikacji, twórcze rozwiązywanie konfliktów, sztuka negocjacji i wywierania wpływu, skuteczna autoprezentacja)
 • Staż zawodowy (6 miesięczny) w przedsiębiorstwach z województwa śląskiego

Możliwa jest realizacja poszczególnych zajęć w miejscowości, w której zbierze się grupa szkoleniowa. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc w zakresie wsparcia naszych działań promocyjnych oraz rekrutacyjnych. W szczególności prosimy o zamieszczenie informacji o naszym projekcie na Państwa stronie internetowej oraz o możliwość skorzystania z pomocy Państwa pracowników, którzy mogliby przekazywać odpowiednie informacje potencjalnym Uczestnikom projektu.

Wierzymy, iż skorzystanie z Państwa pomocy pozwoli nam na dotarcie do jak największej liczby osób zainteresowanych.

Trwa rekrutacja na pierwsze dwie grupy zorganizowane na terenie miasta Katowice. Jedna grupa szkoleniowa rozpocznie zajęcia jeszcze w tym roku.

Strona projektu: www.wykwalifikowani.lechaa.pl

Ulotka projektu do pobrania tutaj: ulotka

Więcej informacji można uzyskać pod adresem:

Eliza Galiosz-Widuchowska, Ekspertka ds. rekrutacji
Lechaa Consulting Sp. z o.o.
40-032 Katowice, ul. Henryka Dąbrowskiego 22 pok. 504
tel.(32) 785 78 50
fax (32) 785 78 50
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.lechaa.pl