Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish
slide

Witamy na stronie Instytutu Przedsiębiorczości!

Zapraszamy również do odwiedzin na Facebook'u. ...

Audycja ekspercka w Polskim Radiu Katowice

W końcówce bieżącego roku (27.12.2016), na zaproszenie Pana Józefa Wycisk - kierownika Redakcji Publicystyki, zarząd Instytutu Przedsiębiorczości wziął udział w audycji eksperckiej na antenie Polskiego Radia Katowice.

Tematem przewodnim spotkania były oszczędności. Po krótkim wprowadzeniu, w trakcie którego redaktor Wycisk przytoczył także ostatnią publikację Instytutu Przedsiębiorczości pn. Postaw na swoją przyszłość!, słuchacze mogli dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady gromadzenia oszczędności oraz planowania swojej przyszłości finansowej. W trakcie audycji, która prowadzona była na żywo, pojawiły się również telefony mieszkańców naszego regionu.

I jak to zwykle bywa okazało się, że dla części słuchaczy oszczędzanie jest czymś normalnym i naturalnym, dla innych wydaje się czynnością zbędną lub niemożliwą do wykonania. Pojawiały się też głosy ważne, lecz nieco odbiegające od tematu dyskusji, jak np. kredyty zaciągane w firmach o nikłej reputacji. Przy tej okazji Wiceprezes IP przypomniał, że zanim zaciągniemy zobowiązanie finansowe lub powierzymy nasze oszczędności, powinniśmy sprawdzić na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego czy firma/instytucja, z którą chcemy nawiązać w tym zakresie współpracę znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych KNF i czy posiada, w przypadku powierzenia oszczędności, gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na koniec audycji jej uczestnicy zasygnalizowali słuchaczom czym powinniśmy się kierować żeby redukować wydatki i gromadzić oszczędności. Wskazano, że należy dokładnie poznać swoje wydatki i przeprowadzić ich analizę oraz starać się być odpornym na reklamy, które zachęcają nas do zwiększonej konsumpcji, a więc wydawania przez nas pieniędzy.

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519