Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Polish Arabic Chinese (Simplified) Czech Danish Dutch English French German Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Russian Swedish
slide

Witamy na stronie Instytutu Przedsiębiorczości!

Zapraszamy również do odwiedzin na Facebook'u. ...

Siemianowicka Akademia e-Seniora

W okresie od 16 do 18 listopada w siedzibie Wodociągów Siemianowickich Aqua – Sprint w Siemianowicach Śląskich odbyły się kolejne zajęcia dla 10 grup ćwiczeniowych w ramach projektu „Siemianowicka Akademia e-Seniora”.
Pierwsza grupa rozpoczęła zajęcia od wyszukania i zapisania na dysku komputera grafiki związanej z Bożym Narodzeniem. Następnie Uczestnicy zalogowali się na swoje konta pocztowe i przygotowali treść życzeń. Dopełniając świąteczną wiadomość kursanci wstawili w jej treść wcześniej pobraną grafikę i wysłali ją. Zajęcia drugiej grupy skupiły się wokół Skype’a. Najpierw prowadzący wyjaśnił jak pobrać program ze strony internetowej, następnie przeprowadzić proces instalacji i uruchomić. Uczestnicy dowiedzieli się także jak zakładać konta i logować się do nich. Później każdy mógł przetestować działanie programu dodając znajomego do listy kontaktów czy wykonując połączenie z wybranym użytkownikiem.

 

 

Tematem zajęć trzeciej grupy ćwiczeniowej były zakupy on – line. Prowadzący poprosił Uczestniczki aby uruchomiły przeglądarkę, a następnie wpisały adres strony internetowej popularnego portalu transakcyjnego – Allegro. Po krótkim wyjaśnieniu jak należy poruszać się po portalu prowadzący poprosił aby każda osoba wyszukała to co ją najbardziej interesuje. Następnie kursantki dowiedziały się jak przeprowadzić proces zakupu przy użyciu opcji „Kup teraz” bez logowania do portalu. Wspólnym tematem wykonywanym przez grupy nr: 4, 5, 6, 7 i 10 była obsługa poczty elektronicznej. Na każdych zajęciach kursanci ćwiczyli tworzenie wiadomości elektronicznych i wstawiali grafikę w ich treść. Następnie wysyłali je do wybranych odbiorców. Ćwiczenia grupy ósmej skupiły się natomiast wokół kopiowania zdjęć z karty SDHC na dysk komputera. Ponadto kursanci dowiedzieli się w jaki sposób zapisywać pliki na płycie CD i jak przenosić pliki pomiędzy pendrive’m a komputerem. Zajęcia grupy dziewiątej na początku polegały na wyszukiwaniu informacji za pomocą wyszukiwarki internetowej google. W pierwszej kolejności kursanci szukali na stronie internetowej Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie artykułu związanego ze wznowieniem prac remontowych przy zabytkowym Pałacu Donnersmarcków w Siemianowicach Śląskich. Następnie każdy z Uczestników miał za zadanie odnaleźć przepis kulinarny np. na pierogi, tort czy ciasto owocowe. Na koniec zajęć prowadzący pokazał jak korzystać z kanału YouTube.com.
Projekt dofinansowany został przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

 

Kontakt

Instytut Przedsiębiorczości
ul. Powstańców 70/3
41-500 Chorzów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: www.facebook.pl/instytutprzedsiebiorczosci
tel. +48 698 940 780, +48 608 065 673

Nr konta: 65 2030 0045 1110 0000 0272 1240
BANK BGŻ PNB Paribas S.A.

NIP: 6272735687
REGON: 243304855   

KRS: 0000467519